Jaunumi

Ar sniega izaicinājuma nolikumu var iepazīties pielikumā (uzklikšķini uz attēla nosaukuma un meklē nolikumu zem attēla)

Trešdien, 20. janvārī, Rīgas domes deputāti atbalstīja grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas izglītības iestādēs, kas paredz vairākas izmaiņas bērnu pieteikšanai un uzņemšanai skolā - pieteikt un reģistrēt bērnu skolā varēs portālā Latvija.lv, tāpat vecāku uzmanību vērš uz skolu nosaukumu maiņu, paziņojumā presei informēja domes pārstāvji.

Saistošajos noteikumos iekļauta izmaiņa, kas paredz paplašinātas vecāku tiesības pieteikt bērnus skolā, izmantojot tiešsaistes formas, kas pieejamas Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā Latvija.lv.

Tādējādi bērnu vecākiem tiek nodrošināta iespēja iesniegt elektroniski, arī bez droša elektroniskā paraksta, parakstītu iesniegumu par bērna reģistrēšanu 1.klasei, kā arī iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē. Līdz ar to tiek paplašināta pakalpojuma pieejamība un arīdzan mazināts Covid-19 infekcijas izplatīšanās risks. Vienlaikus iepriekš minētais pakalpojums izglītības iestādēm sniedz efektīvāku resursu izmantošanu savu funkciju nodrošināšanai.

Izmaiņas notikušas arī saistībā ar vairāku skolu nosaukumu maiņu, proti, ir precizēti to nosaukumi iestāžu mikrorajonu attēlojumā, kas pieejams Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta tīmekļa vietnē www.iksd.riga.lv sadaļā “Iestāžu katalogs”.

Katra gada novembrī tiek rīkots Starptautiskais informātikas un loģiskās domāšanas izaicinājums Bebr[a]s, kurā piedalās 5. – 12. klašu skolēni no 56 valstīm. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus.

Vairāk par konkursu var uzzināt šeit: https://www.visma.lv/bebrs/bebras-stasts/

Rīgas Hanzas vidusskola konkursā Bebr[a]s piedalās ne pirmo reizi, gūstot labus rezultātus. Arī šogad, neskatoties uz ārkārtējo situāciju valstī,  5.-7. klašu un 11. – 12. klašu skolēni piedalījās minētajā konkursā.

Un te rezultāti: visaugstāko punktu skaitu

5.-6. klašu grupā ieguva 6.a klases skolnieks Arturs Miķelis Šēfers

7.-8. klašu grupā - 8.b klases skolniece Evelīna Mickēviča,

11.-12. klašu grupā - 12.a klases skolniece Agnese Bule.

Evelīna , Agnese un Arturs Miķelis ar saviem augstajiem vērtējumiem ir uzaicinātas dalībai konkursa 2.kārtā, kura notiks janvārī.

Turam īkšķus par mūsu skolēnu labiem rezultātiem 2.kārtā!

Paldies visiem, kas piedalījās un iesaistījās, īpašs paldies datorikas un informātikas skolotājām Zandai un Agatei, un arī Daigai!

4.decembrī no plkst. 10.00 līdz 11.40 11.un 12.klašu skolēniem notiks Rīgas Hanzas vidusskolas absolventu diena “Karjeras izvēle- balsts nākotnei”. Pasākums norisināsies Zoom platformā.

Šī ir lieliska iespēja dzirdēt šīs skolas absolventu dzīves stāstus un ieteikumus par nākotnes karjeras izvēli.  Pasākuma laikā ikvienam tiks dota iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus tādām populārām un atpazīstamām Latvijas personībām kā Vilnim ĶirsimIvo Leitānam un Evijai Gulbei. Skolēni var sagatavot interesējošos jautājumus jau iepriekš, lai diena noritētu produktīvi un aizraujoši!  Pasākuma dienā tiks izsūtīts Zoom tikšanās links, kuram pievienoties būs iespējams no plkst. 9.50.

Pasākuma plāns:

9:50-10:00 – pieslēgšanās

10:00 -10:20 Vilnis Ķirsis - Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, VIENOTĪBAS Rīgas nodaļas vadītājs, VIENOTĪBAS valdes pārstāvis un priekšsēdētāja vietnieks partijas attīstības jautājumos.

10:25 – 10:55 Evija Gulbe - Rakstniece, dzejniece, vairāku bērnu dzejoļu un bērnu stāstu grāmatu autore.

11:00-11:20 Ivo Leitāns - LTV "De facto" žurnālists

11:25 – 11:40 Diskusija

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā - pretendentu reģistrācija uz 1.klasi NENOTIKS.

17.novembrī, 7.-12.klašu skolēni virtuāli apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris". Tā bija iespēja būt par aculieciniekiem 1918.gada 18.novembra Latvijas Republikas proklamēšanas aktam un vērtēt šo notikumu klausoties dažādu personu viedokli. Pēc izrādes apmeklējuma skolēni tikās audzināšanas stundā, lai dalītos iespaidos par redzēto un pārrunātu šo svētku nozīmīgumu.

Lapas