Sporto visa klase

Pilnā jaudā uz priekšu skrien Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) pilotprojekts "Sporto visa klase", kurā iesaistījusies arī vienīgā galvaspilsētas pārstāve - Rīgas Hanzas vidusskolas 3. a klase. Pa vienai trešklasnieku komandai ir no Daugavpils, Ventspils, Liepājas, Jelgavas un Valmieras.

 

Piektdien, 13. martā komandas pirmo reizi spēkojās savā starpā. Spēcīgāko tautas bumbas turnīrā noskaidroja Jelgavas Zemgales Olimpiskajā centrā. Mūsējiem par "bubuli" uzskatītā melnā piektdiena izvērtās tīri saulaina - sporta skolotājas Lindas Grandbergas un klases audzinātājas Ilzes Bodnieces vadītie puiši un meitenes sešu komandu konkurencē izcīnīja augsto 2. vietu . Sīvās cīņās izdevās apsteigt abu Kurzemes pilsētu vienaudžus, arī Valmieru un Daugavpili. Vienīgi sacensību saimnieki jelgavnieki izrādījās pārāk ciets "rieksts". Šoreiz nelīdzēja ne skaļie līdzjutēju uzmundrinājumi un komandas patrona Mārtiņa Pļaviņa sniegtās pamācības, ne maģiskie rituāli. Kā pēc mačiem nosprieda vairākas meitenes no Hanzas 3. a, sekojot sporta skolotājas Lindas padomam - iesiet veiksmes mezgliņu vajadzēja abu kāju sporta apavos.

Lai vismaz mazliet saldinātu zaudējuma rūgtumu Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klases "olimpiskā audzinātāja" Ineta Radēviča laipni piekrita kādam kopējam foto.

 

Kā jau sportā, komandas alkst pēc revanša un tas būs drīz! Tautas bumbas sacensības no LOK pilotprojektā paredzētajām bija pirmās, vēl būs stafetes, radošie un atjautības konkursi bērniem un arī pedagogiem. Tāpat tiks vērtētas audzēkņu sekmes vispārējos priekšmetos, bet klase, kas būs sasniegusi visaugstākos rezultātus mācību gada kopvērtējumā, balvā iegūs iespēju piedalīties sešu dienu nometnē ar izglītības un sporta programmu Ventspilī.

 

Turpināsim sekot līdzi "Sporto visa klase" projekta gaitām un izbaudīsim pavadīto laiku kopā arī nākotnē!

Rīgas Hanzas vidusskolas 3. a klases audzēkņa Linarda tētis, Jānis.