Konkurss “Latvijas kultūras kanons”

2022./2023.gadā skolas skolēni skolotājas Unas Daukštes vadībā piedalās Latvijas kultūras akadēmijas organizētajā konkursa “Latvijas kultūras kanons”. Šī gada konkursa tēma ir „[Jaunība un] pretstāve kultūras kanonā un laikmetīgajā mākslā”.

2022.gada izskaņā notika konkursa pirmā kārta, kurā 11.klases skolnieces Anna Elīzai Jākobsone, Krista Anna Zute – Zuše un 12.b klases skolniece  Mairita Miezīte prezentēja savu redzējumu par pretstrāvi kultūras kanonā un laikmetīgajā mākslā, iegūstot iespēju piedalīties konkursa nākamajā kārtā.

Šī gada sākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās, konkursa dalībniecēm bija unikāla iespēja tikties ar žurnālistu Gunti Bojāru, biedrības “Ascendum” valdes priekšsēdētāju Antoniju Skopu, mākslinieci Ievu Stalšeni, karikatūristu Gati Šļūku un režisoriem Matīsu Kažu, Kristu Burāni, lai radošajā semināra ģenerētu idejas konkursa fināla kārtai.

Lai izdodas radīt lieliskas idejas, iepazīt Latvijas kultūras kanonu. Turam īkšķus nākamajā kārtā.

Konkursa mērķis ir padziļināt jauniešu izpratni par Latvijas kultūras kanonā iekļautajām kultūras norisēm un notikumiem, attīstīt prasmes diskutēt par kultūras un mākslas nozīmi sociāli, politiski, ekoloģiski un ekonomiski nozīmīgu jautājumu risināšanā, kā arī stiprināt jauniešu priekšstatus par iespējām mākslas valodā apliecināt noteiktas vērtības un virzīt sabiedrības attīstībai nozīmīgas pārmaiņas.

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar sadarbībā ar Kultūras ministriju, Valsts izglītības satura centru, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Foto no LKA https://www.facebook.com/kulturaskanons

Dalīties

Citas ziņas