Projekts “ES ZINU, KURP ES EJU!”

Šajā mācību gadā Rīgas Hanzas vidusskolas 8. D klase iesaistījās projekta „Es zinu, kurp eju” izglītojošās, radošās un aizraujošās aktivitātēs, lai, caur neformālās izglītības metodēm, āra dzīves aktivitātēm un pieredzes izglītību, izmantojot mērķu plānošanas metodiku un dizaina domāšanas instrumentus, apgūtu dažādas prasmes, paplašinātu redzesloku, attīstītu zinātkāri, mērķtiecību un pašu iniciatīvu,  radot apliecinājumu savām spējām, idejām un talantiem, tādējādi – celtu pašapziņu un palielinātu motivāciju turpināt izglītību.

Projekta iepazīšanās aktivitāte notika 18. janvārī. Jaunieši caur interesantām un radošām aktivitātēm labāk iepazina  viens otru, līdzdarbojās komandā, analizēja projekta plānotās  nodarbības.

Iepazīšanās aktivitātei sekoja mērķu plānošanas meistarklase “Kā atrast savu nākotnes aicinājumu?”. Nodarbības galvenā doma ir palīdzēt jauniešiem skaidrāk apzināties savus talantus un ceļu uz iecerēto nākotnes profesiju. Jaunieši iepazina mērķu plānošanas metodiku, lai  strukturēti (rakstot un plānojot) un vienlaicīgi radoši (zīmējot) spētu paši izveidot savu nākotnes profesijas realizēšanas plānu.

Visnepacietīgāk gaidītās projekta aktivitātes noritēja marta mēnesī. 24. martā jaunieši piedalījās orientēšanās spēlē Vecrīgā – sadarbību un komunikāciju veicinošā treniņā ar komandu uzdevumiem, kuras laikā dalībnieki, strādājot mazās grupiņās, izpildīja dažādus mazus, izaicinošus komandu uzdevumus; piedzīvoja situācijas, kurās mācījās komunicēt, sadarboties un paļauties viens uz otru. Pēc spēles jaunieši atzina, ka nav jau arī nekādu problēmu ar nejaušu garāmgājēju uzspēlēt „Akmens, šķēres, papīrīts”, izteikt komplimentu veikala pārdevējai un finišā ierasties ar vārītu olu.

            Jau 27. martā  klases kolektīvs devās pārgājienā pa Ogres pilsētas tuvējiem mežiem pieredzējuša pārgājienu vadītāja Helmuta vadībā. Diena izvērtās pārsātināta ar  pozitīvām emocijām, pārvarot dažādus šķēršļus, iepazīstot meža ekosistēmu un mācoties rūpēties par dabu, izdarot vērtīgu darbu – nojaucot mežā būvētu nojumi un atbrīvojot kokus no neskaitāmām naglām, mācoties būvēt dabai draudzīgas naktsmītnes mežā un, visbeidzot, piedzīvojot kolosālu ēstgatavošanas meistarklasi meža vidū. Paštaisītās maizītes, pašceptās olas un vafeles, uz ugunskura vārītā tēja un estētiski klātais galds sūnās radīja vispozitīvākās emocijas pārgājiena noslēgumā. Arī pēdējais izaicinājums, iziet no meža ar aizsietām acīm, izdevās godam!

            Aprīļa izskaņā ar projekta organizatoriem tikāmies atkal, lai iedziļinātos dizaina domāšanas metodikā. Jaunieši iepazina dizaina domāšanas procesa posmus, ieklausoties vienam otrā, eksperimentējot ar idejām un jauniem risinājumiem dažādu produkta ideju izstrādē, izstrādāja dažādus variantus plakātu noformēšanā un uzsāka gatavošanos pašiniciatīvas pasākuma realizēšanai – klases piknikam, sadaloties darba grupās un plānojot paveicamos sagatavošanās darbus.

            26. maijā devāmies uz Rīgas pilsētas labiekārtoto teritoriju Dreiliņkalna pakājē, lai jaunieši paši varētu realizēt ieceri klases piknikam. Kā jau piknikā – cepām desiņas un zefīrus, klājām galdu un visi kopā cienājāmies, izdzīvojām dažādas aktivitātes.

            31. maijā gaidām projekta noslēguma nodarbību, lai vēlreiz tiktos ar superīgajām projekta organizatorēm, atskatītos uz paveikto, izvērtētu ieguvumus!

Liels paldies jauniešu akadēmijas “Pacelt Pasauli” projektu vadītājām
Ligitai Millerei un Ivetai Žugrei par kolosālo kopā būšanu!

Dalīties

Citas ziņas